Savoset monipalvelukeskukset

Savoset monipalvelukeskukset tarjoavat valmennusta ja kuntoutuspalveluja Sinulle, joka olet ollut vailla töitä pitkään, et kykene kuntosi tai terveytesi puolesta täysiaikaiseen työhön tai työllistyminen on muuten vaikeaa. Palvelumme ovat yksilöllisiä ja niiden tavoitteena on arvioida, ylläpitää tai edistää työkykyä, elämänhallintaa sekä työllistymistä.

  • Arvioimme ja kehitämme työkykyä sekä työtaitoja yksiköllisen suunnitelman mukaisesti.
  • Voit työskennellä joko Savoset monipalvelukeskuksessa tai ulkopuolisen yrityksen tai yhteisön työtehtävissä työtoiminnan tai tuetun työ kautta.
  • Työelämään kuntoutumisen perustana on ohjattuun, tuottavaan työhön osallistuminen.
  • Yksilövalmennuksessa laadit yhdessä valmentajan kanssa yksilölliset tavoitteet ja suunnitelmat kohti työllistymistä.
  • Työpalvelut Savoset monipalvelukeskuksissa ovat itse tuotettua, tilaustöitä tai alihankintaa.

Savoset monipalvelukeskuskusten yksiköt toimivat Mikkelissä, Juvalla, Pieksämäellä ja Varkaudessa. Tarkempaa tietoa kunkin yksikön toiminnasta löydät kunkin yksikön omilta sivuilta.

Yhteystiedot

Savoset monipalvelukeskukset
Juva
Mikkeli
Keski-Savo: Pieksämäki ja Varkaus

Yhteyshenkilöt / Juva

Salla Kiljunen

Vs. monipalvelukeskuksen johtaja

Puh. 050 389 9363

salla.kiljunen@vaalijala.fi

Timo Taskinen

Tiimivastaava

Puh. 050 389 9365

timo.taskinen@vaalijala.fi

Yhteyshenkilöt / Mikkeli

Marita Makkonen

Monipalvelukeskuksen johtaja

Puh. 044 389 9893

marita.makkonen@vaalijala.fi

Jukka Ripatti

Vastaava ohjaaja

Puh. 050 3899 351

jukka.ripatti@vaalijala.fi

Yhteyshenkilöt / Pieksämäki


Tiina Hiltunen
Vs. monipalvelukeskuksen johtaja 
Puh. 040 481 6054
tiina.hiltunen@vaalijala.fi


Marja-Kaisa Aaltonen
Vastaava ohjaaja
Puh. 050 389 9347
marja-kaisa.aaltonen@vaalijala.fi

.

Yhteyshenkilöt / Varkaus

Merja Löppönen

Vastaava ohjaaja

puh. 050 389 9427

merja.lopponen@vaalijala.fi

Anna Itäpelto

Monipalvelukeskuksen johtaja

Puh. 050 389 9480

anna.itapelto@vaalijala.fi