Luottamushenkilöt

Hallituksen jäsenet ja varajäsenet v. 2013 - 2016:

Varsinainen jäsen Varajäsen
Yksikönjohtaja Anja Manninen, pj. (KESK) Pieksämäki Ismo Partio (KESK) Mäntyharju
Opetusneuvos Veijo Koljonen, vpj. (SDP) Suonenjoki Saana Rantonen (SDP) Maaninka
Yrittäjä, psykoterapeutti Sirpa Alho-Törrönen (KOK) Kuopio Erityisopettaja Hannu Ylönen (KOK) Tervo
Lihamestari Tauno Holm (SDP) Juva Sosiaalijohtaja Veijo Heinonen (SDP) Savonlinna
Vastaava palveluohjaaja Seppo Hujanen (KOK) Mäntyharju Erityisopettaja Mari Blommendahl (KOK) Pieksämäki
Toimittaja Ari Kekäläinen (SDP) Pieksämäki Erikoistyövoimaneuvoja Anja Pakarinen (SDP) Pieksämäki
Eeva Konttinen (PS) Juankoski Kimmo Repo (PS) Varkaus
Laitoshuoltaja Kaarina Korhonen (VAS) Iisalmi Pääluottamusmies Timo Pennanen (VAS) Pielavesi
Ensihoitaja Riku Kurttila (KESK) Savonlinna Potilasasiamies Seija Harju (KESK) Savonlinna
Kunnossapitopäällikkö Pentti Puustinen (KESK) Kuopio Suvi Happonen (KESK) Kiuruvesi
Käyttöpäällikkö Jorma Räsänen (KESK) Kaavi Matti Ahonen (KESK) Rautavaara
Ulla Sohlman (PS) Mäntyharju Teija Tuomela (PS) Pertunmaa
Terveydenhoitaja Maarit Tarvainen (KESK) Tervo Minna Back-Hytönen (KESK) Vesanto

Yhtymäkokous

Yhtymäkokousedustajat ja varaedustajat:

Kunta Edustaja Varaedustaja
Enonkoski Kaija Korppi Heikki Kylliäinen
Hartola Mirja Tammisto Sanni Hölttä
Hirvensalmi Timo Marttinen Sigita Herrala
Iisalmi Pekka Pirhonen
Elina Puustinen
Pirkko Rytkönen
Kaarina Korhonen
Joroinen Pirkko Hämäläinen
Jouko Metsälä
Mari Lahti
Hannu Viirimaa
Juva Riitta Rimmi Jukka Kietäväinen
Kaavi Minna Oksman Pasi Pitkänen
Kangasniemi Antti Lindqvist
Kari Rautiainen
Seppo Laitinen
Tapio Viljanen
Keitele Timo Kolehmainen Pirkko Varviala
Kiuruvesi Kari Saastamoinen
Tarja Arbelius
Helena Juntunen
Anna-Liisa Härkönen
Kuopio Sirpa Miettinen
Heimo Murro
Kristiina Mäki
Jaakko Jauhiainen
Lapinlahti Tarmo Heiskanen
Minna Rissanen
Elli Karppinen
Anne Tamminen
Leppävirta Riitta Räisänen Markku Pesonen
Maaninka Eija Pietarinen Kaisa-Maria Runko
Mikkeli Satu Taavitsainen
Juha Vuori
Kirsi Olkkonen
Hannu Kilkki
Muurame Simo Oksanen
Tiina Mikkola
Sami Niemi
Maarit Jakobsson
Mäntyharju Liisa Torniainen
Ismo Partio
Taina Taumala
Raimo Leppäkumpu
Pertunmaa Teija Tuomela Aini Pöyry
Pieksämäki Yrjö Merikoski
Alpo Salo
Anja Manninen
Maarit Laakkonen
Pielavesi Kalevi Kahelin
Olavi Järvisalo
Aku Saastamoinen
Juha Pääkkönen
Puumala Jorma Virta Olavi Kietäväinen
Rantasalmi Leena Suhonen
Reino Häkkinen
Tiina Tilaéus
Veikko Malkki
Rautalampi Matti Vepsäläinen
Sinikka Korhonen
Tiina Puranen
Sini Kultalahti
Rautavaara Heikki Willman Merja Heikkinen
Savonlinna Riku Kurttila
Erja Linnamurto
Vesa Suhonen
Anja Backman
Siilinjärvi Raija Hassinen Lauri Katainen
Sonkajärvi Eila Kurtelius Seppo Kainulainen
Sulkava Lasse Partanen Ari Partanen
Suonenjoki Olavi Huttunen
Tanja Rissanen
Hannu Matilainen
Tuula Rossi
Tervo Pirjo Hänninen
Hannu Ylönen
Maarit Tarvainen
Sami Lempinen
Tuusniemi

Ritva Puurunen
Tauno Lempinen

Inkeri Eriksen
Leena Pirinen
Varkaus Anita Rikalainen
Reijo Salli
Hannu Ilonen
Teemu Korhonen
Vesanto Auli Korhonen
Minna Back-Hytönen
Satu Hänninen
Vuokko Rossi
Vieremä Erkki Mehtonen
Marjo Partanen
Ari Heikkinen
Marjo Tarvainen

Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunnan jäsenet ja varajäsenet v. 2013 - 2016:

Varsinainen jäsen Varajäsen
Toimitusjohtaja Pekka Seppä, pj. (KOK) Pieksämäki Helena Kontturi (KOK) Mikkeli
Yrittäjä Anita Rikalainen, vpj. (SDP) Varkaus Heikki Willman (SDP) Rautavaara
Sairaanhoitaja Mervi Heinonen (KESK) Juva Martti Hämäläinen (KESK) Mikkeli
Rakennusinsinööri Heikki Ropponen (KESK) Leppävirta Metsätilallinen Raimo Ollikainen (KESK) Leppävirta