Vaalijalan Pohjois-Savon poliklinikka

Vaalijalan Pohjois-Savon poliklinikka sijaitsee Kuopiossa Savilahdessa, Tietoteknian rakennuksessa. Poliklinikan asiakkailla saattajineen on mahdollisuus kolmen tunnin maksuttomaan pysäköintiin poliklinikalta saatavalla parkkilipulla. Muille yhteistyötahoille pysäköinti Tietoteknian alueella on maksullista.
 
Vaalijalan Pohjois-Savon poliklinikka palvelee alueensa jäsenkuntia, jotka ovat Iisalmi, Joroinen, Juankoski, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Lapinlahti, Leppävirta, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Sonkajärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto ja Vieremä. Teemme myös tiivistä yhteistyötä Kuopion kaupungin erityisneuvolan kanssa. Jäsenkuntien lisäksi ulkopaikkakuntalaisilla on mahdollisuus käyttää palveluja maksusitoumuksella.

› Katso suurempi kartta

Vaalijalan Pohjois-Savon poliklinikka
Savilahdentie 6 C, L 1

70210 Kuopio

Puh. 017 240 590, faksi 017 240 595

Yhteyshenkilöt

Ari Backman
vs. sosiaalityöntekijä
Puh. 050 389 9446
ari.backman@vaalijala.fi

Airi Immonen
toimistosihteeri
Puh. 050 389 9445
airi.immonen@vaalijala.fi

Marjo Karvonen
avohoidon erikoislääkäri
Puh. 050 389 9399
marjo.karvonen@vaalijala.fi

Anu Leinonen
puheterapeutti
Puh. 050 379 2314
anu.leinonen@vaalijala.fi

Sami Niskanen
konsultoiva sairaanhoitaja, mielenterveystyö
Puh. 044 389 9791
sami.niskanen@vaalijala.fi

Aki Vainikainen
psykologi, neuropsykiatrinen valmentaja
Puh. 050 389 9398
aki.vainikainen@vaalijala.fi