Vaalijalan avainhenkilöt

Johtoryhmä

Anu Hirvonen
Anu Hirvonen
Johtava lääkäri
Puh. 050 389 9443
anu.hirvonen@vaalijala.fi

Ilkka Jokinen
Ilkka Jokinen
Kuntayhtymän johtaja
Puh. 050 602 78
ilkka.jokinen@vaalijala.fi

Merja Jäppinen
Merja Jäppinen
Laatupäällikkö
Puh. 050 389 9251
merja.jappinen@vaalijala.fi

Jorma Kovalainen
Jorma Kovalainen
Talousjohtaja
Puh. 050 389 9210
jorma.kovalainen@vaalijala.fi

Airi Nissinen
Airi Nissinen
Ylihoitaja
Puh. 050 389 9206
airi.nissinen@vaalijala.fi

Maarit Rantakurtakko
Maarit Rantakurtakko
Kuntoutuksen johtaja
Puh. 050 389 9204
maarit.rantakurtakko@vaalijala.fi

Kirsi Ruutala
Kirsi Ruutala
Avopalvelujen johtaja
Puh. 040 509 3514
kirsi.ruutala@vaalijala.fi

Sirkka Tammiruusu
Sirkka Tammiruusu
Rehtori
Puh. 050 389 9280
sirkka.tammiruusu@vaalijala.fi

Talouspalvelut

Paula Hietanen
Kassanhoitaja
Puh. 050 389 9221
paula.hietanen@vaalijala.fi

Lea Holopainen
Laskentasihteeri (kunta-/asiakaslaskutus, palkka-asiat)
Puh. 050 389 9222
lea.holopainen@vaalijala.fi

Eeva Hämäläinen
Arkistonhoitaja
Puh. 050 389 9220
eeva.hamalainen@vaalijala.fi

Marja-Liisa Jantunen
Taloussuunnittelija
Puh. 050 389 9224
marja-liisa.jantunen@vaalijala.fi

Anne Kemppi-Särkkä
Sovellusasiantuntija
Puh. 050 389 9413
anne.kemppi-sarkka@vaalijala.fi

Sirpa Kinnunen
Hallinnon sihteeri
Puh. 050 389 9211
sirpa.kinnunen@vaalijala.fi

Tuire Kinnunen
Laskentasihteeri (kunta-/asiakaslaskutus, palkka-asiat)
Puh. 050 389 9225
tuire.kinnunen@vaalijala.fi

Tuija Kuronen
Palkkasihteeri
Puh. 050 389 9214
tuija.kuronen@vaalijala.fi

Anita Laitinen
Toimistotyöntekijä
Puh. 050 389 9226
anita.laitinen@vaalijala.fi

Anne Markkanen
Laskentasihteeri (yleislaskutus, ostoreskontra, matkalaskut)
Puh. 050 389 9229
anne.markkanen@vaalijala.fi

Arja Niskala
Henkilöstösihteeri
Puh. 050 389 9237
arja.niskala@vaalijala.fi

Anna Niskala
Laskentasihteeri (kirjanpito)
Puh. 050 389 9205
anna.niskala@vaalijala.fi

Jarmo Onttonen
IT-asiantuntija
Puh. 050 389 9232
jarmo.onttonen@vaalijala.fi

Kari Putkonen
IT-tukihenkilö
Puh. 050 389 9286
kari.putkonen@vaalijala.fi

Markku Rönkkö
IT-asiantuntija
Puh. 050 389 9374
markku.ronkko@vaalijala.fi

Raija Saali
Hankintasihteeri
Puh. 050 389 9227
raija.saali@vaalijala.fi

Sanna Virtanen
Toimistosihteeri (johtavan lääkärin sihteeri)
Puh. 050 389 9209
sanna.virtanen@vaalijala.fi

Kiinteistöpalvelut

Hannu Jäntti
Kiinteistöpäällikkö
Puh. 050 389 9279
hannu.jantti@vaalijala.fi

Lauri Tyrväinen
Tekninen päällikkö
Puh. 050 389 9278
lauri.tyrvainen@vaalijala.fi

Ateriapalvelut

Eija Mäkelä
Ravitsemisesimies
Puh. 050 389 9234
eija.makela@vaalijala.fi

Mervi Tinakari
Ravitsemispäällikkö
Puh. 050 389 9235
mervi.tinakari@vaalijala.fi

Materiaali- ja puhtaanapitopalvelut

Kaija Koponen
Siivoustyönjohtaja
Puh. 050 389 9271
kaija.koponen@vaalijala.fi

Soile Laapotti
Varastonhoitaja
Puh. 050 389 9272
soile.laapotti@vaalijala.fi