Vaalijalan osaamis- ja tukikeskus kuuluu osaksi Etelä-Savon hyvinvointialue Eloisaa.

Eloisassa sosiaalipalvelujen toimialajohtaja on Saara Tavi ja vammaispalvelujohtaja Paula Tiihonen. Vaalijalan operatiivisesta toiminnasta vastaa vaativien erityispalveluiden palvelujohtaja Maarit Rantakurtakko.

Maarit Rantakurtakko

Vaativien erityispalvelujen palvelujohtaja

Puh. 050 389 9204

maarit.rantakurtakko@etelasavonha.fi

Saara Tavi

Etelä-Savon hyvinvointialueen sosiaalipalvelujen toimialajohtaja

Puh. 044 4174 100

saara.tavi@etelasavonha.fi

Paula Tiihonen

Vammaispalvelujohtaja

Puh. 044 799 5639

paula.tiihonen@etelasavonha.fi

Palvelutiimi

Hannes Holma

Johtava lääkäri

Puh. 040 481 6080

hannes.holma@etelasavonha.fi

Tiina Kinnunen

Johtava sosiaalityöntekijä

Puh. 050 389 9256

tiina.kinnunen@etelasavonha.fi

Maarit Rantakurtakko

Vaativien erityispalvelujen palvelujohtaja

Puh. 050 389 9204

maarit.rantakurtakko@etelasavonha.fi

Johanna Salkosalo

Palvelupäällikkö

Puh. 050 389 9233

johanna.salkosalo@etelasavonha.fi

Markus Sundin

Johtava psykologi, psykoterapeutti

Puh. 050 389 9260

markus.sundin@etelasavonha.fi

Viestintä

Saara Pasanen

Viestintäasiantuntija

Puh. 044 389 9698

saara.pasanen@etelasavonha.fi

Kiinteistöpalvelut

Pauli Jouhki

Huoltomestari

Puh. 050 389 9497

pauli.jouhki@etelasavonha.fi

Antti Jäntti

Kiinteistöpäällikkö

Puh. 050 389 9492

antti.jantti@etelasavonha.fi

Juhani Keskinen

Isännöitsijä

Puh. 050 389 9227

juhani.keskinen@etelasavonha.fi

Ateriapalvelut

Eija Mäkelä

Ravitsemisesimies

Puh. 050 389 9234

eija.makela@etelasavonha.fi

Mervi Tinakari

Ravitsemispäällikkö

Puh. 050 389 9235

mervi.tinakari@etelasavonha.fi

Materiaalipalvelut

Soile Laapotti

Varastonhoitaja

Puh. 044 389 9678

soile.laapotti@etelasavonha.fi

Puhtaanapitopalvelut

Mirka Junttanen

Siivoustyönjohtaja

Puh. 050 389 9273

mirka.junttanen@etelasavonha.fi

Jenny Kohvakka

Siivoustyönohjaaja

Puh. 050 389 9271

jenny.kohvakka@etelasavonha.fi